Výlet do jarní přírody pro nejmladší holčičí skupinu Rangers

Datum konání: 
6. Duben 2019 - 9:15 - 17:15

V sobotu jsme se sešli na metru. Bylo nás dvanáct holek, jeden Matěj a dvě vedoucí - Gábina a Štěpánka. Vlakem jsme jeli do Černošic.

V plánu bylo hlavně pozorování jarní přírody a hledání zajímavostí. Berenika měla s sebou kelímek s lupou na pozorování a tak jsme horlivě sbírali brouky, ploštice, mravence, stínky a jinou havěť. Našli jsme i mrtvého motýla.

Kopec nad městem se zdál některým nekonečný a tak si ho zpestřovali zastávkami na svačinku a pití. Když už jsme konečně došplhali na místo, odkud se mělo jít jen po vrstevnici, tak holky začaly šplhat na další vysoký kopec.

Na vyhlídce jsme si dali oběd a užívali si výhled do krajiny.

V lese jsme hráli hry. Chtěli jsme hrát Škatulata a nakonec nám ze hry vznikla hra Blechy :-) Házeli jsme frisbee. Zaujaly nás klíčící žaludy v lese. Slyšeli jsme datla nebo strakapouda. Viděli jsme kvetoucí violky (fialky), orseje, sedmikrásky, žlutou mahonii v lese a kvetoucí javory.

Na vyhlídce jsme zahlédli start paraglidingového křídla. Čekali jsme na start druhého pána, ale asi bychom čekali dlouho a tak jsme šli.

Sestup byl mnohem rychlejší a veselejší. Hlavně proto, že jsme si vyprávěli vtipy.

Zastávka v cukrárně na zmrzlinu byla fajn, udělali jsme tam dlouhou frontu.

Protože zbývalo ještě plno času do odjezdu vlaku, šli jsme prozkoumat okolí řeky. Byly tam velké kmeny a to byla skvělá prolézačka. A viděli jsme ty dva paraglidy, jak plachtí nad lesem. A potom rychle na vlak a domů.

 

Přiložené soubory: